آموزش ماساژماساژ صورت

چگونگی ماساژ دادن گوش ها و دهان

ماساژ ناحیه گوش ها

ماساژ گوش و دهان ، با وجود آنکه گوش ها به عنوان یکی از حس های مهم پنج گانه در بدن به شمار می روند؛ توجه ما به آنها تقریباً بسیار اندک است. بنابراین اجازه دهید توجه خاصی به این ناحیه از بدن داشته باشیم تا گوش هایمان هم کمی استراحت کنند. هنگامی که گوش هایتان را ماساژ می‌دهید از احساس مطلوب و رضایت بخشی که به شما دست می دهد تعجب خواهید کرد.

ماساژ گوش

روش های ماساژ گوش

1- تمرین را به آرامی با ماساژ لاله گوش هایتان آغاز کنید. سپس در جهات مختلف لاله گوش را ماساژ دهید و به دنبال آن، به ماساژ اطراف لاله گوش مبادرت نمایید. در ادامه تمرین لاله گوش را بکشید و در این حالت با قسمت نرم میانی نوک انگشتان شست و نشانه، لاله گوش را ماساژ دهید.

2- نقاط رفلکسی رفع خستگی عضلات صورت و سردردهای خفیف و شدید در ناحیه پشت گوش ها قرار دارند.
می توانید با ماساژ دادن پشت گوش با انگشت نشانه و یا انگشتان نشانه و بزرگ، خستگی عضلات صورت و سردرد های خود را از بین ببرید.

3- در ادامه تمرین با کف دست‌هایتان لاله( صدف) گوش های تان را بپوشانید و با بستن چشم های خود تمرکز نموده و از فضای ایجاد شده لذت ببرید. در این حالت حتماً احساس گرمی، راحتی و آرامش را در ناحیه گوش هایتان احساس خواهید کرد.

ماساژ دهان و آرواره( فک)

ساختار و ساختمان عضلات آرواره به گونه ای است که آنها مدت زمان زیادی در حالت انقباض قرار دارند. این عضلات به قدرت زیادی نیازمندند تا بتوانند در مدت زیادی حالات انقباضی خود را حفظ کنند.برای تولید نیرو های لازم به منظور حفظ وضعیت صورت، تعداد زیادی از عضلات ناحیه صورت عمل می کنند.

خستگی زیاد عضلات ناحیه آرواره نه تنها می توانند در این ناحیه احساس بیماری ایجاد کنند؛ بلکه به عنوان علت اصلی سردردها و بیشتر کسالت های دیگر به شمار می آیند.این موضوع می‌تواند موجب کاهش انرژی و میدان دید بینایی و دامنه شنوایی فرد شود. نقش اساسی آرواره در ایجاد بیماری ها، به واسطه ارتباط نزدیک و یکی شدن استخوانهای آرواره با استخوان جمجمه و کاسه سر است.

ماساژ عضلات ناحیه آرواره نه‌تنها به طور مستقیم( بلافاصله) در کاهش خستگی عضلات آرواره ای موثر است؛ بلکه باعث ایجاد ریلکس و آرامش و رفع خستگی در همه عضلات ناحیه صورت می شود.

ماساژ دهان و آرواره

6 تمرین برای ماساژ دهان و آرواره

 

1-دهان خود را کاملا باز کنید و به آرواره خود اجازه دهید تا کاملاً باز و آزاد باشد. این وضعیت را به مدت ۱۰ ثانیه به همان حالت نگه داری کنید. سپس به آرامی دهانتان را ببندید و این تمرین را ۵ بار تکرار کنید. در هر تکرار تلاش کنید تا حد امکان آرواره را پایین و پایین تر بیاورید.

2- حالا دندان هایتان را بر روی هم قرار داده، فشار دهید. این کار به ظاهر و آشکار شدن و نمود بهتر از عضلات آرواره کمک می‌کند. سپس با کمک نوک انگشتانتان به حالت دورانی عضلات ناحیه آرواره را ماساژ دهید. به ریلاکس بافت های عضلانی در زیر دستهایتان توجه داشته باشید. در صورت تمایل می توانید عضلات ناحیه آرواره را با تمام کف دست هایتان ماساژ دهید.این نوع ماساژ باعث تاثیرگذاری بر روی بافتهای عضلانی قشر عمقی آرواره شما خواهد شد.

3-انگشتان خود را بر روی ناحیه آرواره قرار دهید و سپس انگشتان را به طرف لبه‌های دهان حرکت دهید.
این نوع ماساژ باعث ایجاد ریلاکس و آرامش عضلات در بخش‌های مختلف صورت شده و فشار خون را کاهش می دهد.

ماساژ قسمت زیرین گوش

4- با کمک نوک انگشتان تان به حالت دورانی ناحیه پایینی گوش را ماساژ دهید.
ناحیه رفلکسی کیسه صفرا در نزدیکی قسمت پایینی گوش واقع شده است. تاثیر گذاری و ماساژ این ناحیه علاوه بر آنکه به ریلاکس عضلات ناحیه فک منجر می‌شود، کاهش دندان درد نیز می گردد.

5- با کمک انگشتان دست هایتان، عضلات اطراف دهان تان را ماساژ دهید( در دو جهت موافق عقربه ساعت و برعکس).
با این شیوه ماساژ به طور همزمان، می توانید هم در عضلات اطراف دهان ایجاد ریلاکس و آرامش نموده و هم لثه های خود را ماساژ دهید.

6- بندهای اول و دوم انگشتان دستها را بر روی محل تلاقی آرواره و جمجمه و انگشت بزرگ را در زیر چانه قرار دهید.
با انتهای انگشتان بر روی استخوان آرواره فشار آورید. سپس به آرامی با انگشت شست خود بر روی استخوان پایین آرواره فشار بیاورید.
با این شیوه ماساژ میتوانید کار و فعالیت غدد درون ریز را افزایش داده و خستگی عضلات را در این ناحیه از بین ببرید.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همیشه دوست داشتم یه سایت تو زمینه سلامتی و ماساژ داشته باشم که مرجعی بشه برای ماساژورها و کسایی که دوست دارن ماساژ یاد بگیرند.که لند اسپا متولد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا